SDH Luhacovice

SDH Luhačovice

Splavování Baťova kanálu
Již po čtvrté jsme jako vzpomínku na našeho zesnulého kamaráda Járy Maňáky uspořádali tzv. „ Járův memoriál“ splavení Baťova kanálu. Vyrazili jsme z Veselí nad Moravou a projeli proti proudu a zpět několik plavebních komor. Jako vždy nám přálo počasí a poznali jsme další krásné místa, které nejsou běžně z zhlédnutí. Jako další bod sobotního dne jsme zvolili návštěvu památkově chráněných sklepů Plže v Petrově u Hodonína. Tato památka je zapsána do chráněných památkových míst UNESCO. Každoročně se zde pořádá vystoupení vybrané dechové hudby. Letos to byla Stříbrňanka a dále cimbálová kapela se svými sboristy Strážničan. Vydrželi jsme do závěrečného bouchnutí do bubnu.